Programozható elektronikák 2017 előzetes
Anno, mikor a tanárság otthagyásáról írtam, akkor reméltem, hogy több időm lesz. A számításom bejött, még ha közvetlenül nem is látszik. Ismét egy nagy mérföldkőhöz érkeztünk el. Örömmel jelenthetem be, hogy a Programozható elektronikák 2017-es frissített kiadásán aktívan dolgozok ismét, több mint egy hónapja.
A frissített változat számos újdonságot fog tartalmazni. Ízesítésként íme egy rövid lista a változásokról:
- Újradolgozott elektronikai alapismeretek fejezet
- Hibák javítása
- BBC Microbit és MicroPython leírás
- Egy kis irányítástechnika (alapok)
- Újabb RaspberryPi projektek
- Újabb pár Arduino projektek
- Pár vegyes projekt, benne Arduino alapú RaspberryPi-s adatgyűjtő, ami SQL szerverben tárol adatot 🙂
- Mikrovezérlők esetén használt buszrendszerek fejezet kibővítve
És ami még hátra van:
- ESP8266 leírás & pár projekt vele
- Tördelés optimalizálása
- Új Arduino projektek dokumentálása
- Új borító
Ha minden jól megy, akkor a terveim szerint május 1-jén már tölthető lesz az új változat, bár ez nem kőbe vésett dátum, de nem is Valve időben mérendő időpont 🙂
A frissítés megjelenését követően sem áll le azonban a munka a könyv kapcsán. A weblapomon található Információbiztonság szekció jelentősen ki lesz egészítve cikkekkel, mert egyre fontosabb téma beágyazott rendszerek kapcsán is. Ha ez készen van, akkor egyenlőre parkoló pályára kerül a projekt tartalom frissítés szempontjából, de nem véglegesen.
A pakoló pályára helyezés nem feltétlenül jelent rosszat, mivel ez azt jelenti, hogy a tartalom annyira véglegesített, hogy megéri belőle nyomtatott változatot készíteni.
A nyomtatott változat gyártása eddig azért nem volt téma, mert a tartalom nem volt olyan szinten, hogy megérje az erőfeszítéseket. Mivel ez anyagilag igen nagy feladat, ezért a nyomtatott változat gyártása Kickstarter kampányon keresztül fog megvalósulni. Erről egyenlőre még részleteket nem szeretnék közölni, mert hosszas előkészítést fog igényelni.
Annyit elöljáróban viszont elmondhatok, hogy sajna nem lesz olcsó a könyv nyomtatott változata, pusztán a terjedelme miatt. Majdnem 500db A/4 lap fog kelleni egy darab legyártásához, ami előzetes számításaim alapján kb. 2,5 kg papírt eredményez.
Az új borítót szintén Enikő (Facebook – DeviantArt) fogja tervezni, aki a jelenlegi változat borítójáért felelt. A borító frissítése mellett azért döntöttem, mert az utóbbi időben igen nagyra nőtt a könyv tartalma. Ez lesz ez eddigi legnagyobb tartalom frissítés, amire szeretnék a borítón is reflektálni.
A frissített változat ingyenesen elérhető lesz a korábbi vásárlóknak 🙂
Ennek kapcsán megjegyzem, hogy a készlet erejéig 80% kedvezménnyel vásárolható meg a könyv jelenlegi változata a “tavasznyitoakcio” (idézőjelek nélkül) kupon megadásával.